Postovnje,trazim savjet!prije jedno mjesec dana sam dobio udarac u koljeno.treniram fudbal.Na pocetku me je boljelo samo kad brze potrcim,a sad vise ne.Ali kada savijem nogu u koljenu sa unutrasnje strane i dodirnem se osjetim bolove.Kako to izlijeciti, i cime.Jel imaju nelakve vjezbe ili... da li su mozda ligamenta?

    Odgovoreno: 03. 06. 2008.
    • Kad je koleno u pitanju najbolje je uraditi odmah magnetnu rezonancu kako bi omogućili specijalisti sportske medicine da precizno postavi dijagnozu i opredeli se za terapiju. Nemojte da vršite kompresiju (pritisak) na bolno mesto, jer možete još više da pogoršate Vašu povredu. Dodatni savet daću Vam kad mi dostavite rezultate magnetne rezonance. Jačanje mišića butine je dobro za koleno, samo vežbe moraju biti dozirane u zavisnosti od povrede (stručno lice treba da odredi kvantitet vežbi).