Imam 24.godine.Visoka sam oko 160cm i imam 63kg.Moj problem je imam veci stomak. Na sve moguce nacine sam pokusavala smanjiti tjelesnu masu ali ne ide.Bila sam na 100 dijeta.Dijetu mogu izdrzati 3.dana a onda imam nesvjestice,povracanje,mucninu i bol u zelcu.Pokusavalča sam sa vjezbama ali ne uspijeva jer nisam izdrzljiva,vrlo sam ne jaka.A tablete ne smijem koristiti jer imam osjetljiv zeldac. Inace u djetinstvu sam bila debela.Moji roditelji su sa povisenom tjelesnom masom koja nije naslijedna vec stecena.Otac i majka su mi bili veoma vitki kada su bili mojih godina.Imma dvije mladje sestre,jedna je manja od mene(21.g) i ima 55kg i veoma lijepo izgleda.Ima neglasene bokove za razliku od mene.Moja druga sestra(14g)je jako vitka,visocija je od mene i im oko 48kg.Lijepo izgleda. Sta da radim?Imate li Vi za mene neki lijek? Vi ste mi posljedna nada

    Odgovoreno: 30. 05. 2008.
    • Kod Vas postoji određeni disbalans u metabolizmu koji može biti izlečen Vašom upornošću. Vi u suštini imate svega 7 kg viška. Sociajlno-dijatetski način života, umerena rekreativna fizička aktivnost (vožnja bicikle, plivanje, brži hod i lagane fitnes vežbe), može da reši Vašu blago povećanu telesnu masu. Vama nedostaje nešto što je najvažnije, a to je optimizam i želja da se razreši ovaj problem koji je za Vas veliki, a suštinski rešiv. Počnite da realizujete moje savete manje razmišljajte o sopstvenoj težini i budite sigurni za godinu dana sve će biti u redu,  siguran sam u to.