Pozdrav. Odbojkas sam. Na tekmi sam pao bocno na desno rame, osjetio sam bol u ramenu ali sam nastavio igrati i prilikom jednog udaranja lopte osjetio sam da mi rame propada. Boi sam kod ortopeda i rekao je luksacija ramena. To je bilo prije 22 dana. Nisam radio nikakve fizikalne terapije, samo sam odmarao. Sad sam poceo sa plivanjem i laganim fitnesom. Osjetim malu bol samo kod odredjenih pokreta kad recimo plivam ledjno. Koje vjezbe da radim u fitnesu i jeli plivanje dobro za mene. Prije 5 god. Mi se jos jednom to desilo da mi je rame iskocilo ali je kasnije bilo sve ok. Sta da radim sad. Hvala

    Odgovoreno: 04. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Uradite radiološki i ehosonografski pregled ramenog dela. U stetoskopu sam napisao rad “povrede ramenog pojasa”, pročitajte ga, naći ćete sigurno odgovor. Ako ne možete da se snađete, nakon urađenih radioloških pregleda, javite mi nalaze kako bih mogao da vam predložim odgovarajuću terapiju.