Prije sedam dana pocela sam treninge u teretani. Na prvom treningu radila sam vjezbe za trbusne misice (trbusnjake) i odmah sutradan dobila laksu upalu trbusnih misica. Od tada nisam radila nijednu vjezbu za trbuh. Tek danas (7 dana nakon trbusnjaka) primijetila sam oteklinu na donjem dijelu trbuha, koja nije ogranicena, nego je na cijeloj povrsini donjeg dijela trbusne supljine. Nemam nikakve smetnje niti bolove. Da li je moguce da se oteklina pojavila kao posljedica opustanja trbusnih misica nakon upale?

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Odgovor za Jasminu:
      Jedan trening u teretani sa vežbama za trbušne mišiće, ma koliko nepravilno doziran, sigurno nije mogao da izazove promene koje ste Vi opisali. Popularna upala mišića je u stvari nagomilavanje nus-produkata metabolita koji nastaju usled nedostatka (istrošenosti) glikogena  aktivatora mišića kod čoveka.U narednom periodu kvantitet vežbanja(frekvenca-učestalost ponavljnja vežbi, intenzitet vežbi i trajanje vežbi), podesite Vašim fizičkim predispozicijama i trenutnim mogućnostima.