Postovani, pre dve nedelje prilikom vezbanja u teretani osetio sam bol u predelu desne lopatice. Posle par sati prilikom pomeranja vrata na levo, desno i savijanja u napred bol se jace osecala. U zdravstvenom centru lekar mi je rekao da sam dobio spazam misica trapeziusa i da moram mirovati uz masaze i kreme. Posle dve masaze se osecam mnogo bolje ali primetio sam kada sam se povredio sa mi je desna ruka u pogledu snage oslabila a tako je i dan danas. Mozete li mi reci da li je to posledica spazma misica i koja je vasa preporuka u vidu terapija?

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Pored masaže (relaksacione) preporučivo je plivanje, fitnes vežbe za gornje ekstremitete i fizikalni tretman (laser, magnetno iumpulno polje i ultrazvuk) . Slažem se sa mišljenjem kolegae koji vas je pregledao.