Imam 17 godina, visok sam 174 cm, bavim se kosarkom, moj otac je visok 187 cm, a majka 170, zeleo sam da vas pitam da li mozete da mi kazete koliko cu jos da rastem i sta mogu da ucinim da ubrzam i izvucem maksimalnu visinu? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 07. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Najintezivniji rast u periodu puberteta je između 11-te i 16-te godine kod dečaka. Nakon toga rast se na godišnjem nivou povećava za 0, 5cm do 1 cm do 20-te godine kada rast prestaje.