Postovani, molim vas da mi odgovorite na sledece pitanje: imam 30g, zensko nisam se nikad bavila sportom. Sada bih htela da pocnem da se bavim rekreativno, a ono sto bi me zanimalo je nesto od sledeceg: plivanje, pilates, brzo hodanje i ples. . Medjutim, razlog sto vam se javljam je to sto sam kao dete imala epilepticne napade, od 9-13 g. Zivota, ukupno nekih 4-5 napada blazih (bila sam svesna) . Dakle napada nije bilo poslednjih 17 godina, lekove ne pijem, po savetu lekra vec nekih 5-6 godina i sve je u redu, nema napada. . Ja cu svakako konsultovati svog neurologa, ali volela bih da cujem vase misljenje, pre svega zato sto sport zahteva povecanu aktivnost, i koliko to moze da dovede do potencijalnog napada, odnosno koji mi vi sport preporucujete?

    Odgovoreno: 07. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Vaše stanje je sada stabilno. Dobro je početi sa brzim hodanjem gde puls pri maksimalnom intenzitetu ne prelazi 140 otkucaja u minutu. Pored konsultacije sa neurologom obavezno konsultujte specijalistu sportske medicine koji će na osnovu pregleda odrediti vaše optimalne mogućnosti za rekreativno bavljene sportom.