Pozdrav! Sportiskinja sam, karate treniram niz godina, imala sam iscesenje ramena, sanirala sam povredu, no medjutim cesto mi dolazi na treninzima do ispadanja misica u vidu grca i to traje par sekundi, i osjetim da mi se vrati misic u svoj polozaj, poslije se javi temperatura u tom predjelu ramena, i nemam snage u toj ruci. . Za dalji nastavak treniranja. Isla sam na elekt. I kinez. Terapije, ali ocito nisu mi pomogle. Pocela sam ici u fitness, radim vjezbe, ali jos nista mi ne djeluje. Ne znam sta da radim? Hvala

    Odgovoreno: 26. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Prvo i osnovno: mora se postaviti precizna dijagnoza. Uradite ehosonografski pregled, kao i radiološki pregled ramenog dela. Jačajte mišiće ramenog pojasa, aktivne stabilizatore, koji u osnovi i drže stabilnost i daju snagu zajedno sa pasivnim stabilizatorima - ligamentima. Od fizikalne terapije predlažem laser, magnetno impulsno polje, vaccus i tens.