Imam 23 godine,pre 10 dana sam pocela da vezbam kod kuce.Decko mi je pokazao neke kardio vezbe i sve je bilo super dok nisam radila neku vezbu sa tegom.Probudila sam se sa uzasnim bolom u predelu vrata.Boli me kad podizem ruku i osecam pritisak u glavi sa te strane gde je povreda.Spolja me nista ne boli kad masiram ali unutra razbija.Moze da se napipa i kvrzica kad se jace pritisne.Povremeno pusti pa opet zaboli i tako vec dva dana.Kupila sam fastum gel.Samo mi recite da li je moguce da zbog toga osecam i pritisak u glavi i sta bi trbala dalje da radim.

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Odgovor za Divnu:
      Prvo i osnovno nemojte da masirate bolno mesto bez stručne konsultacije, jer se u predelu vrata nalazi nervni splet (plexsus cervicobrahialis) i može da stvori određene zdravstvene probleme neadekvatnom terapijom (masaža), a evidentno da postoji i brahijalni sindrom (bol kod podizanja ruke). Verovatno ste povredili mišišić u predelu vrata (m.sternocleomastoideus) što izaziva bol jednog dela vrata  i postoji mogućnost da se radi o torticolitisu. Pritisak u glavi koji osećate može da bude uzrok povređivanja koje Vam se desilo. Preparat koji ste uzeli je dobar i on sigurno ne može da Vam škodi, samo pažljivo ga aplikujte. Obavezno se javite specijalisti fizijatru oko konsultacije za terapiju.