Postovani doktore, imam 53 godine. Danas na merenju gustine kostiju ustanovljena mi je osteoporoza u vrhu butne kosti u levoj nozi od -3, 6, a na svemu ostalom sam u osteopeniji. Interesuje me da li smem da vezbam na steperu (sto radim kod kuce, a tri puta nedeljno idem na pilates) ? Molim vas za savet sta ne smem da radim ili na sta da obratim paznju? Hvala, pozdrav

    Odgovoreno: 23. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Javite se specijalisti sportske medicine u vašem mestu koji će nakon pregleda dozirati trening koji će odgovarati vašim godinama. Teško je na osnovu kratke anamneze koju ste mi prezentovali dati neki konkretniji odgovor. Promene koje imate u butnoj kosti siguurno nisu smetnja za dalje bavljenje sportskim aktivnostima.