Bavljenje sportom i noćni rad ne idu nikako zajedno. Treniram nedeljno 5-6 puta a radim 7-8 noćnih smena mesečno. Da li uzimanje melatonina posle neprespavanih noći može pomoći u odmoru i oporavku?

    Odgovoreno: 10. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Zaključak se sami dali; treninge morate dozirati prema vašim trenutnim fizičkim sposobnostima (a ona je sigurno posle noćnog rada na veoma niskom nivou) ,. Napravite u saradnji sa trenerom i specijalistom sportske medicine mikro i makro ciklus trenažnog procesa koji će biti doziran prema vašim fizičkim sposobnostima koje su različite zbog posla koji obavljate, a veoma je loš za kontinuirani trenažni proces.