Postovani, igram kosarku profesionalno, prije mjesec dana sam povrjedio koljeno, juce sam uradio magnetnu rezonancu. Doktor mi je rekao da imam delimicnu povredu acl ligamenta, te preporucuje mi operaciju. Ali koljeno mi je stabilno i nemam bolove, mogu trcati i trenirati. 1. Zanima me da li da operisem koljeno? 2. Ako operisem koljeno, da li cu moci posle oporavka od 8 mjeseci igrati kosarku ili sam zavrsio s profesionalnim bavljenjem sportom?

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Na prvo pitanje odgovor je: ne morate da operišete koleno ako nemate smetnje pri trenažnom procesu i igranju utakmice. Na drugo pitanje, hipotetički: ako operišete koleno, u najvećem broju slučajeva sportisti se vraćaju profesionalnoj karijeri. Rezime: nastavite sa treningom, jačajte mišiće butine (aktivni stabilizator kolena) jer je to preduslov da sprečite dalje povređivanje.