Ja sam milan, treniram fudbal vec 9 godina. Pre 6 meseci sam povredio koleno na fudbalskoj utakmici, osecao sam bol zatim sam otisao kod ortopeda koji mi je rekao da imam vodu u kolenu i da pauziram mesec dana. Nakon mesec dana opet sam poceo da igram medjutim opet je pocelo da me boli koleno. . . Zatim sam otisao na banjicu gde su mi rekli da uradim nmr. . . Uradio sam i doktor mi je saopstio kako je jedina opcija za mene ukoliko zelim da nastavim sa igranjem fudbala da se operisem. . . Nakon toga otisao sam na fizijatriju u lazarevcu gde mi je specijalista fizijatrije prepisao 3 vrste terapija koje cu raditi 20 dana. . Kao i vezbe za jacanje kvadricepsa. . . U pitanju je povreda koja kako doktor kaze dogodila pre cak 10-ak godina. . . Pa da sam je sad obnovio. . U pitanju je povreda: parcijalna ruptura acl kao i mala ruptura prednjeg roga lateralnog meniskusa. . . Da li postoje druge metode lecenja ovakve opvrede??? I da li se moze zaobici operacija jer me ne brine sama operacija vec duzina oporavka nakon nje. . . ???

    Odgovoreno: 12. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Artroskopski zahvat je neophodan da bi trajno rešili problem i potpuno zdravi nastavili sa sportskim aktivnostima. Sve drugo je trenutno rešavanje problema koji će se sigurno javljati, što vi sigurno ne želite.