Postovani, krajem novembra sam imao artroskopiju medijalnog meniskusa desnog kolena. Posto se bavim fudbalom interesuje me nivo ostecenja ligamenata posto mi je receno da su osteceni ali ne i u kojoj meri. Iskreno me interesuje da li mogu normalno da nastavim sa fudbalom? Uputna dijagnoza glasi: distorsio et distensio ligamenti genus collateralis (fibularis) (tibialis) s83. 4 - distorsio et distensio ligamenti genus collateralis (fibularis) (tibialis) dok zavrsna dijagnoza glasi: distorzio genus dex. Ruptura part. Lca genus dex. S83 m23. 2 - laesio menisci medialis genus dex.;

    Odgovoreno: 08. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Bitno je da uradite pravilan rehabilitacioni oporavak. Pretpostavljam da vam je ortoped koji je radio operativni zahvat dao dopunske informacije o stanju ligamenata. Veoma je teško reći koliko je oštećenje na osnovu dijagnoze koju ste prezentovali. Najbolju informaciju možete dobiti od lekara koji vas je operisao. Na osnovu mog iskustva oporavak posle artroskopije (meniskusa) je brz (tri nedelje) i veoma uspešan.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #52677

    • Postovani, bavim se fudbalom. Skoro sam kupio novu obucu za fudbal (tkz kopacke) i napravio zulj na petama. Na jednoj peti sam napravio haos, zulj sam pokusavao da uklonim sa kapima za zulj (one koje isusuju) i toliko sam isusio da je otpao prvi sloj koze, i sad je drugi toliko crven da to nije humano. Mazem sa pantenolom ali nema nekog jakog efekta, crvenilo i dalje stoji posle dva dana. Dok na drugoj pet, isto sam to radio sa kapima, ali mi nije otpao prvi sloj koze, tako da ispod i dalje ima malo zulja ili mozda neke upale (ne lici mi na zulj) . Da li bih mogli nesto da mi preporucite za brzo i efikasno saniranje ovih, ako mogu da nazovem povreda, nastale glupostima, dakle, ne bih smeo puno da pauziram a sa ovim lecenjem pantenolom (mast u tubi) to garantuje. Hvala vam puno