Vec godinu dana radim sklekove, poceo sa od 2 a sada radim 2do 3 serije po 20! E zadnjah mesec dana sam primetio bol u zglobovima ruku i cesto imam blago podrhtavnje ruku, pogotovu ako stezem nesto sa rukama, osecam neku nestabilnost u rukama! Pa me interesuje da li je zbog toga ili sta jos moze da bude? Inace nebavim se nikakvim sportom niti radim bili kakve druge vezbe! Hvala!
Poštovani, Tehnika izvođenja sklekova je veoma bitna, kao i broj koji treba dozirati stvarnim mogućnostima. Simptomi koje ste primetili nisu od sklekova. Postoji mogućnost upale mišića (povećana koncentracija mlečne kiseline u mišićima ruku) . Napravite pauzu, ili pak idite na relaksaciono plivanje. Ako za pet dana navedeni simptomi ne prođu, javite se specijalisti sportske medicine na detaljniji pregled. Pozdrav
Pitanje broj: #52517
Tehnika izvođenja sklekova je veoma bitna, kao i broj koji treba dozirati stvarnim mogućnostima. Simptomi koje ste primetili nisu od sklekova. Postoji mogućnost upale mišića (povećana koncentracija mlečne kiseline u mišićima ruku) . Napravite pauzu, ili pak idite na relaksaciono plivanje. Ako za pet dana navedeni simptomi ne prođu, javite se specijalisti sportske medicine na detaljniji pregled.
Pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima