Postovani,mene konkretno interesuje,Visoka sam 170 cm a teska 60 kg, sto znaci da mi je BMI INDEKS 20.08.Medjutim procenat masti u organizmu je 25,meren u strucnoj ustanovi.Da li to znaci da ja spadam u grupu gojaznih ljudi i koji bi vid ishrane i rekreacije meni odgovarao.PS.treniram aerobik 2 god. 3 puta nedeljno.Hvala

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Body mass indeks (BMI) indeks je preporučila Svetska zdravstvena
      organizacija. Granične vrednosti indeksa (BMI) su sledeće: vrednost
      uhranjenosti ispod 15,0 ukazuje na nedovoljno uhranjenu osobu, od 15,0 do
      18,9  su osobe sa telesnom masom ispod normalne, od 19,0 do 24,9 su osobe sa
      normalnom telesnom masom, od 25,0 do 29,9 ukazuje na masu tela koja je iznad
      normale, a  rezultati indeksa od 30,0 do 39,9 ukazuju na debelu osobu.
      Rezultati indeksa iznad 40,0 ukazuje se da se radi o bolesno debeloj
      osobi.Na osnovu telesne visine i telesne mase ne bih rekao da ste gojazna
      osoba , a kao potvrda mog mišljenja je tabela Svetske organizacije koju sam
      Vam prezentovao. Nastavite sa dosadašnjom fizičkom aktivnošću, a ishranu
      nema potrebe da menjate.