Pre 4 meseca sam posle duzeg vremena netreniranja ponovo krenula na moderan ples. Nekoliko dana su me boleli misici, zbog upale, i to je proslo jer sam nastavila da vezbam. Medjutim sada vec duze vreme osecam neprestane bolove na prevojima (zglobovi, ramena) i jako pucanje kostiju dok vezbam tako da se nekad osecam malaksalo. Ne znam sta je u pitanju i kako dalje da nastavim sa vezbanjem. Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Najverovatnije da treninzi nisu dozirani vašim funkcionalnim sposobnostima. Javite se specijalisti sportske medicine koji će odrediti vaše funkcionalno aerobno-anaerobne soposobnosti i na osnovu toga vam predloži opterećenje pri trenažnom procesu (plesu) . Odmorite sedam dana i to vreme iskoristite za plivanje i fitnes vežbe lakog intenziteta. Nakon toga, počnite sa treninzima plesa, ali doziranim intenzitetom. Puno sreće.