Poštovani imam jedno malo stručnije pitanje: pošto znam da postoji nekoliko načina merinja obima grudi, molim vas da mi kažete kako da tačno odredim gde se meri najveći a gde najmanji obim grudi, tj. Da li postoje neke referentne tačke prema kojim mogu da se orjentišem. Unapred zahvalan.
Poštovani, Merenje obima grudi se vrši santimetarskom trakom. Ispitanik je u stojećem uspravnom položaju, ruke su lagano odmaknute od tela, ispružene, a disanje treba biti u srednjem položaju. Traka se polaže u aksile (pazušne jame) , iznad grudiju. Ako su prilikom merenja ruke jače podignute, treba ih spustiti pri očitavanju. Traka mora biti i pozadi položena horizontalno u istoj visini kao i napred. Traka se postavlja ispitaniku preko bradavica kod oba pola, ruke su odmaknute od tela, ispružene, a disanje treba da bude u srednjem položaju ovo su dva načina merenja obima grudiju, s tim što se maksimalnim udahom dobija maksimalna vrednost, odnosno kod potpunog izdaha dobija se minimalna vrednost obima grudnog koša.
Pitanje broj: #48769
Merenje obima grudi se vrši santimetarskom trakom. Ispitanik je u stojećem uspravnom položaju, ruke su lagano odmaknute od tela, ispružene, a disanje treba biti u srednjem položaju. Traka se polaže u aksile (pazušne jame) , iznad grudiju. Ako su prilikom merenja ruke jače podignute, treba ih spustiti pri očitavanju. Traka mora biti i pozadi položena horizontalno u istoj visini kao i napred. Traka se postavlja ispitaniku preko bradavica kod oba pola, ruke su odmaknute od tela, ispružene, a disanje treba da bude u srednjem položaju ovo su dva načina merenja obima grudiju, s tim što se maksimalnim udahom dobija maksimalna vrednost, odnosno kod potpunog izdaha dobija se minimalna vrednost obima grudnog koša.
Pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima