Poštovani doktore! Oko 2, 5 meseci se bavim dvaput -triput nedeljno aerobikom. U poslednjih mesec dana trpim bolove u levom listu tako da ne mogu da skakućem, a posle treninga i teže hodam tj. Hramljem jer me boli list leve noge. Mazala sam ben gay kremom i fastum gelom i ne pomaže. Potom sam pauzirala nedelju dana bolovi su prestali pri hodanju i kretanju ali me na dodir boli mišić u listu. Posle pauze na treningu posle dvadeset minuta opet kreću nesnosni bolovi pri skakutanju, posle sam odšepala kući. Molim vas da mi kažete šta da radim. Možda nije aerobik za ženu od 45 godina. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite ehosonografski pregled lista noge. Nakon postavljene radiološke dijagnoze obratite se najbližem specijalisti sportske medicine koji će na osnovu dobijenih rezultata predložiti dalji tretman. Što se tiče aerobika, nastavite sa vežbama (nakon potpunog izlečenja) jer ste izabrali rekreaciju koja je najprimerenija vašim godinama.