Postovani doktore, Dobila sam Vas odgovor,sve pohvale na strucnosti,drago mi je sto trazite vise informacija kako bi dali pravi savet! Imam 26 godina,kao sto sam vec rekla,treniram vec godinu i po dana intenzivno,s tim da moja prica sa fitnesom nije tu pocela. Naime,pre oko 5 godina,prvi put sam se susrela sa ovim sportom,i posto sam i pre toga,zbog malo spustenog desnog ramena,radila vezbe za ledja,dosla sam na ideju da krenem u teretanu.Posto sam poznavala fitness instruktora,koji je ujedno bio I vlasnik teretane,I koji je bio upoznat sa mojim zdravstvenim stanjem I problema sa ledjima,napravio je program za mene.Tada,ako se ne racuna sam pocetak,nisam bas bila redovna na treninzima,a u toku zime sam ih cak I totalno zapostavljala,tako da se moze reci da sam, neredovno,tada, isla u teretanu oko 2 godine. Nakon toga sledi pauza od 2 godine,znaci,nista,totalno bez aktivnosti,osim ako ne racunamo plivanje u toku leta.I sada,od kako sam krenula,skroz sam redovna I nadam se da ovoga puta necu prekinuti,jer me trening stvarno ispunjava,smrsala sam oko 5 kg,kojih sam imala viska,misici su mi sada vec vidljivi I osecam se fenomenalno!!!Rekreacija I bolje psihicko I fizicko stanje su razlozi zbog kojih treniram. U prilogu Vam saljem program po kojem radim,treniram ponedeljak,utorak,cetvrtak I petak. Hvala Vam jos jednom!Nadam se da cete mi pomoci u korekciji treninga. P R O G R A M I D A N 1) N O G E - cucnjevi sa opterecenjem 2x I listovi 2x15 - iskorak-bucice 4x 15 - zadnja loza 4x15 - skijanje 5 minuta - steper visoki 5 minuta - abductor 4x15 2) R A M E N A - odrucenje bucicama 4x15 - predrucenje bucicama 4x15 - kruzno odrucenje 4x15 + trbusnjaci 2x15 ledja 2x (lat masina ispred I iza,veslacica,dizanje do stomaka,na stomaku dizanje) II D A N 1) F I T N E S S - steper mali 2x4minuta - skijanje 2x6 - traka 15 min - steper visoki 4 min - bicikl 2x6 min 2) G R U D I - razvlacenje bucicama na ravnoj benc klupi 4x15 - prednji potisak na ravnom bencu 4x - bacanje tega iza glave na ravnom bencu 4x + trbusnjaci 5x15 ledja (lat,veslacica, do stomaka, na stomaku) III D A N · ZAGREVANJE: traka 5min I bicikl 5min. + trbusnjaci 2x15 1) L E DJ A - lat masina (ispred,iza) 4x15 - veslacica 4x - dizanje do stomaka 4x - na stomaku dizanje 4x 2) B I C E P S - bucice –unutrasnji pregib- naizmenicno 4x15 - bucice – unutrasnji pregib-zajedno 4x 3) T R I C E P S - lat masina-stojeci 4x15 - bucica iza glave 4x IV D A N 1) F I T N E S S - steper mali 1x6min - skijanje 1x11 min - traka 15 min - steper visoki 4 min - bicikl 2x6 min + ledja 2x15 trbusnjaci 5x15 zadnja loza 2x kruzno odrucenje (ramena) 2x razvlacenje bucicama na ravnoj benc klupi (grudi) 2x

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • To je izuzetno dobar program koji je pretpostavljam  doziran prema Vašim fizičkim predispozicijama.(urađen na osnovu Vaših antropometrijko-morfološkim karakteristikama).  Vežbe treba da radite pravilno i rezultati Vašeg rada će biti još bolji. Savetovao bih Vam da se zadržite na definiciji, odnosno na održavanju Vašeg trenutnog antopometrijkog statusa, jer kako sami kažete osećate se izvrsno i to treba i zadržati. Dr sc med. Milorad Jerkan-specijalista sportske medicine