Pozdrav. Interesuje me da li ima veze cirkulacija sa snagom, inace slabo sam se osecao duze vreme i pored toga sto sam trenirao u teretani i trcao (naravno sve u normalnim granicama) , i nikako nisam mogao da povecam snagu i masu misica i pored dobre prehrane. Medjutim poceo sam da koristim ginko bilobu za cirkulaciju jer mi je malo bio povisen inr u krvi i od tada se mnogo bolje osecam evo vec duze vreme i mnogo vise snage imam, pa da li je sve to bilo tako lose zato sto su misici slabije prokrvljeni zbog gusce krvi ili je to inace slaba cirkulacija pa stalno moram da pijem nesto za to? Hvala

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Cirkulacija krvi u organizmu je od vitalnog značaja za sve ljude. Bolja cirkulacija (prokrvljenost) kod sportiste daje mnogo bolje rezultate nego kod sportista gde je cirkulacija slabija. Proverite vašu cirkulaciju, nije neophodno uzimati dodatne suplemente jer je poznato da sport pospešuje cirkulaciju. Postoji mogućnost da doziranost vašeg treninga nije adekvatna vašim fizičkim mogućnostima i da zato imate te tegobe.