Zanima me kako je Vase misljenje o vezbanju na ovoj spravi?Vezbam vec tri meseca i desilo mi se nekoliko puta (2-3) da mi 'pozli' tokom vezbanje, tacnije da osetim mucninu koja prodje posle par minuta odmora.Sta bih trebala da proverim? Imam 35 godina, nemam nikakvih hronicnih problema.Pre dve godine sam bila na UZ srca jer sam osecala bolove s leve strane ali mi je kardiolog rekao da je sve u najboljem redu i da su bolovi posledica upale misica, sto se i pokazalo tacnim jer su posle par brufena nestali.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Poštovana, ispustili ste da kažete na kojoj spravi vežbate. Ako su vežbe na tkz. «gladijatoru» osnovno je dozirati vežbe za sve mišićne grupe. Kada radite vežbe bitno je da se prethodno dobro zagrejete, istegnete sve grupe mišića i onda po programu koji Vam stručnjak sačini počnete sa vežbama pojedinačno za svaku grupu mišića. Pravilo aktivnog vežbanja u popularnim teretanama je da broj ponavljanja, kao i težina sa kojom radite, ne bude u disproporciji sa vašom telesnom masom, kao i sa Vašim objektivnim fizičkim
      mogućnostima i sa Vašim godinama. Redovno idite na preglede (bar dva puta godišnje), po mogućstvu kod specijaliste sportske medicine, jer će Vam on pored zdravstvenog pregleda dati i savet kako nastaviti sa vežbanjem. U svakom slučaju nastavite sa vežbama, jer Vas fizička aktivnost štiti od mnogih potencijalnih bolesti. Dr sci med. Milorad Jerkan-specijalistasportske medicine