Ja se zovem kerim imam 13 godina treniram fudbal i bavim se aktivno tim sportom, golman sam. Kod degažiranja ili ispucavanja lopte sa zemjle i iz ruke osjetim bol kod prepone. Kako to da izlječim?

    Odgovoreno: 24. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Savetujem vam pregled kod specijaliste sportske medicine. Na osnovu kratke anamneze koje ste mi dali mogu da predložim sledeće: pre svakog treninga dobro se “istegnite”, “trbušnake” radite pravilno i pod nadzorom stručnog lica jer bol koji vam se javlja je zbog slabosti muskulusa iliopsoasa (“držača prepone”) kao i ostalih mišića abdomena (trbuha) . Pored toga, postoji mogućnost istegnuća aductora i abductora preonskog dela. Postoji mogućnost da ste preforsirani u trenažnom procesu, pa opisane nelagodnosti koje imate su česte i to posebno kod golmana.