Postovani, imam 16 godina i treniram kosarku. . Vec duze vremena osjecam bolove u donjem djelu ledja. . Doktor mi je rekao da je doslo do suzenja prsljenova l5 i s1, ja se bas i ne razumijem u to. . Ako mozete da mi kazete ozbiljnost te povrede i kako se najbolje lijeci? Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Karakteristično za košarkaša u periodu naglog rasta je da se javljaju bolovi u predelu lumbalnog dela. Intenzitet treninga ne mogu da izdrže intraveretebralni i paravertebralni mišići i zbog toga dolazi do gore navedenih oštećenja. Jačajte ove grupe mišića i treninge dozirajte adekvatno vašim stvarnim fizičkim mogućnostima. Izbegavajte vežbe u teretani u stojećem i polučučećem stavu koje direktno iritiraju lumalnu regiju. Nemate razlog za strah; ako poslušate moje savete sve će se dobro završiti.