Imam 25 godina. Dvije godine se amaterski bavim nogometom. Unazad godinu dana osjecam bolove u predjelu lijevog kuka. . . . . Nakon mnostvo pretraga dijagnosticirana mi je: scoliosis lumbalis. . . . . . . Ima li to veze s nogometom, odnosno-moze li mi nogomet stetiti. . . ???

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ne, nogomet ne može da šteti. Voleo bih da znam koja ste sve ispitivanja radili, možda vam smetnje pravi nervus ishiadicus, jer je kod fudbalera karakterističan za tegobe koje ste vi naveli.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #41391

    • Nakon prvog pregleda kod svog lijecnika dijagnosticirana mi je " mladalacka osteohondroza glave bedrene kosti (femura) lijevo"... Nakon pregleda kod ortopeda, a nakon toga i fizijatra dijagnoza je bila: "mialgia reg coxae sin... Te sam odradila fizikalne terapije (individualne vjezbe i ultrazvuk)... Posto mi terapije nisu pomogle, bol nije prestala, posjetila sam jos jednog ortopeda koji je zatrazio ponovljeni rtg (kraljeznice, zdjelice i oba kuka).. Nakon obavljenog rtg-a nalaz je bio: "na snimkama ls kraljeznice blaga dektroskolioza osovine primjereno mineraliziranih i oblikovanih trupova. Na snimci zdjelice pravilno oblikovana zgl. Tijela koksofemoralnih zglobova primjerene mineralizacije bez jasnih znakova osteonekroze. Vidljiva je blaga periostalna reakcija proksimalne trecine femura ispod velikog trohantera. Vidljiva polukruzna transparentna linija glave lijevog femura-superpozicija staznjeg ruba acetabuluma. Preporuca se daljnja obrada. "lijecnikova (ortoped) dijagnoza nakon tih nalaza bila je " scoliosis lumbalis"... I fizikalna terapija... A moj mi je lijecnik nakon tih nalaza preporucio zatraziti savjet jos nekog ortopeda zbog sumnji na tumor...