Poštovani,
    Nedavno sam počeo da koristim kreatin radi poboljšanja fizičke spremnosti i izgradnje mišićne mase. Zanima me kako bih najpravilnije i najbezbednije mogao da doziram dnevne količine koje treba da unesem. Treniram dva puta dnevno, ujutro u 9 i popodne oko 4.
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Optimalno uzimanje kreatina u pripremnoj fazi je 5gr dnevno, 14 dana između treninga. Osnovno je da znate da pored ugljenih hidrata srazmerno morate da unosite i belančevine (osnovne gradivne jedinice ćelije). Nakon prve faze, tkz. punjenja, ponoviti nakon tri i šest meseci. U periodu kada ne uzimate kontinuirano kreatin, možete između težih treninga uzeti po 5gr, ali sa tim ne treba preterivati, najviše dva do tri puta nedeljno. Neki autori daju velike doze kreatina što može biti štetno. Budite obazrivi da odnos trijasa, ugljeni hidrati - masti – belančevine u organizmu ne budu poremećeni, jer onda dolazi do sagorevanja kreatina bez proizvodnje snage.
      Pozdrav.