Pozdrav i poštovanje,
    Zovem se Srdjan, imam 16 i po godina. Idem u teretanu već godinu dana i imam dva pitanja: 1) Da li dizanje tegova usporava rast u visinu, ja sam trenutno visok 173 cm, majka je visoka 158 a otac 171 cm, i zanima me da li ću zbog tegova još da porastem jer je moj brat koji je stariji od mene 6 godina visok 186 cm a isto je dizao tegove u mojim godinama i bio je u visini malo veći nego ja sada? 2) Sledeće godine posle sedamnaeste nameravam da pijem proteine ili kreatin pa me zanima da li su proteini i kreatin stetni tj. da li imaju bilo kakav štetan uticaj ako ih pijem sa sedamnaest godina?
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Sa teretanom možete da počnete ali ne treba raditi vežbe sa velikim težinama, već vežbe definicije: više ponavljanja sa manjim težinama koje su optimalne za vas. U protivnom, intenzivan rad sa većim težinama će sigurno usporiti rast. Na drugo pitanje odgovor možete pročitati u sledećem odgovoru na pitanje u delu uzimanja, a što se tiče oštećenja uzimanjem prevelike doze ovih suplemenata sigurno će izazvati oštećenje na organima (posebno jetra, bubrezi i srce).
      Pozdrav.