Poštovani,
    Već nekoliko meseci vučem sportsku povredu u predelu desnog kolena. Cimno sam jače nogu na vežbi za zadnju ložu. U početku sam mislio da nije nista strašno ali me brine pošto bol još uvek ne prolazi a ponekad mi se čini da se i pojačao. Naime, bol je u predelu iz kolena i dole ka listu, najintenzivniji je kada čučnem ili ustajem na tu nogu. U stanju mirovanja ne boli, prilikom hodanja skoro ne primetno, ali recimo ako sedim sa savijenim kolenom bol me preseče svaki put kad ispravim nogu. Ponekad mi se desi kao da mi noga blago utrne od kolena kroz ceo list do pete. Motorika je normalna, čak šta, kad odradim zagrevanje više ni ne osećam bol, recimo tokom fudbala, ali čim se ohladim bol se vraća. Ovo stanje traje, gotovo ne promenjeno, od Aprila. Vrlo bih Vam bio zahvalan na dijagnozi i korisnom savetu za lečenje.
    Unapred hvala. Zoran

    Odgovoreno: 14. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Uradite radiološki snimak lumbalnog dela kičme. Po opisu simptoma i lokaciji bola direktno dajete potvrdu upaljenosti nervusa ishiadicusa. Obratite na to pažnju. Radite vežbe za jačanje intravertebralnuih, paravertebralnih i adbominalnih mišića. Sigurno će pomoći.
      Pozdrav.