Poštovanje,
    Hvala na odgovoru gospodine Jerkan. Ali čitajući isti delimično mi nije jasan. Što se tiče unosa proteina ja znam koja je količina odgovarajuća to je 2 grama po kilogramu znam i da UH treba da budu 2/3 ishrane a proteini 1/3 ja to znam mene interesuje sam prašak. Dal nije štetan po sportistu odnosno rekreativca znači dal nije to hemija neka i da li vi kao sportski doktor preporučujete korišćenje istih radi boljih rezultata. I šta Vam znači opasno je individualno uzimanje proteina to mi nije baš jasno šta znači individualno kad se proteini obično koriste samo oni odnosno (Whey) u njegovom sastavu nema UH odnosno masti. Znači mene interesuje sam prašak njegov sastav da li je to prirodno napravljeno a otprilike ja znam koja je količina odgovarajuća 2 grama po kg. To je to.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nemam saznanja da unošenje ovih preparata pospešuje sportske rezultate. Naprotiv, susrećem sportiste koji radi postizanja boljih rezultata uzimanjem veće količine suplemenata oštetećuju svoje zdravlje. Individualno uzimanje preparata zavisi od sporta kojim se pojedinac bavi. Da li je aerobni ili anaerobni? A što se tiče sastava praška obratite se farmakologu, on će vam dati najprecizniji odgovor.