Poštovani,
    Lekari su mi nakon dvomesečne nejasne slike konstatovali teniski lakat, ali ni nakon 10 dana primene terapije laserom, magnetne i na struju nije došlo do poboljšanja. Trenuto uzimam na preporuku lekara nimosulid ali mi to samo trenutno ublažava vrlo jake bolove pa on preporučuje inekcije koje, ako sam dobro razumela, daju direktno u kost i koje su poslednja alternativa. Da li postoji načina da se tenisko lakat reguliše i nekom manje invazivnom metodom? Možete li mi pomoći?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Aplikovanje injekcije direktno u zglob lakta neće Vam sigurno pomoći. Lečenje epicondilitisa lateralisa (“teniski lakat”) je povreda koja se dugo leči. Nastavite sa istom fizikalnom terapijom još najmanje dve nedelje. Pored toga, koristite masti koje u svom sastavu kao dominantnu komponetu imaju kamfor, a od lekova nesteroidne antireumatike. Mirujte, štedite lakat koji Vas boli u svojoj praksi susretao sam se često sa povredom koju vi imate i oporavak (izlečenje) traje dva do tri meseca. Možete da uradite magnetnu rezonancu kao potvrdu dijagnoze koju ste opisali.