Zdravo
    imam sina od 18 godina. Interesuje me da li bi mogli da mi kažete nešto poveke za bolesta na sinmi. Koga trča nenormalno se zamoruva, go bolat nožete i na desniot kolk mu se pojavuva edno košce. Koga on ke miruva 1 nedela nema da trča mu se povlekuva?

    Odgovoreno: 12. 07. 2009.
    • Poštovana,
      uradite magnetnu rezonancu da bi se precizno postavila dijagnoza. Ako postoje promene na snimku koje su štetne za sportsku aktivnost, treba izlečiti povredu pa tek onda se vratiti sportu. Umaranje za vreme fizičkog opterećenja najverovatnije dolazi usled nesrazmerno doziranog kvantiteta treninga (učestalost, intenzitet i trajanje treninga). Ova tri segmenta treninga treba dozirati objektivnim mogućnostima vašeg deteta. Ako se ovo ispoštuje smetnje pri fizičkom naporu neće biti. Test funkcionalno aerobno - anaerobne sposobnosti možete uraditi kod specijaliste sportske medicine.