Pozdrav i poštovanje!
    Hteo bi da pitam u vezi ligamenata! Već pola godine aktivno radim zgibove 5 dana u nedelji, u poslednje vreme je počelo nešto da me boli na mesto gde počinje biceps gde se završava podlaktica! Mislim da je to ligament mada možda i grešim! E od kad sam počeo da boksujem s jednim likom od tad je počelo! Ne znam da li je to od zgibova ili od boksa ali u svakom slučaju boli me i na jedno i na drugo! Ne znam šta da radim! Da li treba da jedem nešto za jačanje ligamenata i tih vezivnih tkiva! Uputite me!
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Uradite ehosonografski pregled brahijalne regije. Ako su nalazi u redu, postoji mogućnost da bolovi koje imate potiču od nepravilno izvedenih udaraca i kontakata prilikom bokserskog “sparinga”. Moguće je i da zgibove (posebno ako su sa “propadanjima”) tehnički nepravilno izvodite. Preventivno Vam savetujem da se javite specijalisti sportske medicine u Vašem mestu koji će pored navedene anamneze i praktično moći da vidi bolno mesto. Ne verujem da ima oštećenja u zglobnom delu ligamenata, već mislim da je mišić u pitanju. Prekinite sa vežbama dok se ne uspostavi precizna dijagnoza, a paralelno sa tim i odgovarajuća terapija. Ovakav tip povrede, ako pređe u hronični (stalni) oblik, kasnije se dosta teško leči, a ponekad zahteva i operativni zahvat.
      Pozdrav.