ja imam 18 godina i imam veliki problem sa težinom. Težak sam 120 kg, visok 2m. Vežbam u teretani i za koji dan počinjem sa trčanjem kako bi' se suvišnih kilograma otarasio. Moje pitanje je da li pri takvim fizičkim aktivnostima i redukovanom ishranom mogu da koristim aminokiseline?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 05. 2009.
    • Vežbanje u teretani zahteva i rad na podizanju aerobno-anaerobne sposobnosti, pa apsolutno nije jasno što i do sada pre teretane niste trčali, odnosno niste organizovali treninge koji bi povećali vaše funkcionalne mogućnosti. Dijeta nikada nije dobra ako je organizam izložen dodatnim fizičkim naporom pa vam je i ne predlažem. Aminokiseline mogu dodatno da vam pogoršaju metabolizam koji direktno utiče na regulaciju telesne mase. Pogledajte u stetoskopu moj članak o ishrani sportista i mnoge stvari biće vam jasnije.