Poštovani,
    porodila sam se pre četiri meseca i ostalo mi je 5-6 kg viška. Kako dojim bebu želela bih da znam kojim intenzitetom mogu da vežbam i da li mogu da korigujem ishranu u ovom momentu? Odnosno da li intezivne vežbe i korigovana ishrana mogu da dovedu do toga da se toksini iz mog organizma nađu u mleku? Prioritet mi je da i dalje dojim bebu.
    Unapred zahvalna Jelena

    Odgovoreno: 26. 04. 2009.
    • Poštovana,
      u odnosu na vreme od porođaja i viška telesne mase koji opisujete nemate potrebe za brigu, niti za posebnim fizičkim aktivnostima. Evidentno je da ste za četri meseca od porođaja bili aktivni i tako nastavite. Dijeta je apsolutno kontraindikovana i ne preporučuje se. Nastavite sa dojenjem bebe.