Poštovani,
    Imam 20 godina i profesionalno se bavim fudbalom. U subotu sam imao povredu na treningu, danas sam bio da radim ultrazvuk kolena i doktor koji me je pregledao nije uopšte zadovoljan, čak mi je rekao da ću najverovatnije morati da zaboravim na fudbal? Ja tek sutra imam pregled kod ortopeda specijaliste, molim Vas da mi kažete koliko je ozbiljna ova povreda i da li  ću stvarno morati da zaboravim na fudbal. Eho kolena: međuzglobni prostor u zglobu kolena levo je širi (14mm), višak fluida i to prevashodno u lateralnim i kranijalnim delovima istog zgloba. Ne zapažaju se znaci akutne lezije meniska obostrano. Dijagnoza: effusio intracapsularis fenus i sin napomena: predlaže se hitna konsultacija sp. ortopedske hirurgije (ovo mi je prava e-mail adresa zato sam ponovo poslao ovaj text).
    Hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Uradite MRI (magnetnu rezonancu) obavezno. Konsultujte ortopeda i specijalistu sportske medicine. Posle toga mnoge stvari će biti jasnije. Na osnovu ehosonografskog nalaza ne može se doći do zaključka o prestanku bavljenja sportom. Lično mislim da ćete i dalje igrati fudbal.