Poštovani doktore,
    imam jedan, meni ogroman problem. Pre 6 dana sam trčao sprint i osetio sam blago pulsiranje u predelu zadnje lože. Te večeri nije bilo ništa naročito bolno ali sutradan se pojavila bol. Posle toga sam otišao da igram fudbal i činilo se da je sve prošlo. Sada ležim kod kuće već 4-ti dan i ne primećujem neku veliku razliku, osim kada se duže krećem ili idem uz/niz stepenice. Inače spremam se za Vojnu akademiju i trčao sam do te večeri svakog radnog dana, osim vikendom. Sportista sam i igram mali fudbal 4-5 puta nedeljno. Imam test trčanja na 2400 m i sprint na 60 m za 25-30 dana i pitam se koliko je sigurno da izađem i šta uopšte da radim?????
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Uradite ehosonografski pregled zadnje lože butine. Obično dolazi do pucanja mišićnih vlakana (parcijalna ruptura mišića). Odmah krenite sa fizikalnim tretmanom gde su dominantne terapije: laser, magnetno impulsno polje i intrferentne struje. Paralelno treba ići na bazen i lagano plivati.
      Očekujem da ćete se vrlo brzo oporaviti.