Poštovani doktore,
    Imam 46 godina i aktivan sam sportista od najranije mladosti. Pauza nisam imao. Bavim se trčanjem, plivanjem i pomalo dizanjem tegova. U zadnje vreme pretežno plivanjem. Problem je što se ne bavim rekreativno nego ako puls ne dodje do 170-180 ništa nisam uradio. Jednostavno, trudio sam se i pre i sada da dam što više od sebe. Zdravstvenih problema nikad nisam imao i sad se u toku treninga i posle osećam odlično.Radio sam svake godine kardio testove, sve je u redu. Visok sam 175cm i težak 75kg.
    Pitanje je, da li mogu nastaviti i dalje sa jačim treninzima?
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Svaki Vaš trening je anaerobnog karaktera (kiseonik obezbeđuje sam organizam). Treba biti obazriv sa ovakvom vrstom treninga u kontinuitetu. Obavezno konsultujte specijalistu sportske medicine koji će Vam objasniti prednosti i mane ovakvog načina treniranja. Moj savet je da morate da promenite kvantitet treninga (intenzitet, ponavljanje i vreme trajanja treninga), gde puls za Vaše godine ne bi smeo da ide više od 140 maksimalno do 150.