Postovanje doktore,
    imam 34 godine redovno idem u teretanu (oko 10 godina) i treniram 5 puta nedeljno.radim teske treninge sa velikim tezinama do 200 kg.Zadnja dva meseca od kojih mesec dana bez treninga osecam bol u zglobu klavikule(cimanjem ruke)naglim pokretom,ponekad i na dodir klavikule!!!Bol ne osecam u misicu vec u samom zglobu klavikule gde osecam i neko preskakanje!!!! I posle 3-4 nedelje bez treninga uz mazanje BEN-GAYmasti bol se i dalje pojavljuje!!!!Unapred zahvalan!!!!!!!!!!!

    Odgovoreno: 14. 03. 2009.
    • Uradite ehosonografski prekled, ili magnetnu rezonancu bolnog predela. Do povrede je došlo od preopterećenja mišića, pa postoji mogućnost da je došlo do pucanja vlakana mišića i stvaranja hematoma koji blokira normalni rad te mišićne grupe. Javite se i na fizikalni tretman, a po oporavku dozirajte trening u teretani koji je adekvatan Vašim fizičkim mogućnostima. Obavezno se javite specijalisti sportske medicine na konsultaciju.