Imam 32 godine, rekreativno se bavim košarkom. Tokom jednog treninga sam osetio oštar bol u listu(kao ubod nožem) koji ne boli na dodir. Mirovanjem taj bol je prestao,a sticajem okolnosti, nakon toga se nisam bavio sportom dva meseca. Pre par dana sam počeo da treniram,  sve je bilo u redu na tri-četiri treninga. Na poslednjem sam ponovo osetio bol.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Uradite ehosonografski pregled lista povređene noge. Najverovatnije se radi o parcijalnoj (delimičnoj) rupturi muskulusa tricepsa sure (sastoji se od “trijasa” mišića soleusa, plantarisa i gastrocnemiusa). Kod ove povrede je suština sprečiti stvaranje hematoma koji je kod Vas još ranije bio formiran. Verovali ste da je mirovanjem povreda spontano nestala. Ovakve povrede moraju imati fizikalni tretman i to: lasero terapiju, magnetno impulsno polje, ultrazvuk i interferentne struje uz korišćenje masti koje u svom sastavu imaju kamfor kao dominantnu komponentu. Posle ove terapije indikovana je i hidroterapija.