Imam 18 godina. Krenuo sam u teretanu i idem tri-cetiri puta nedeljno. Vlasnik je retko u teretani tako da nema ko da mi pokaze. Radim sklekove,pokusavam da radim zgibove,radim propadanje i ostale vezbe bez tegova,ali od proslog treninga sam poceo da radim i sa tegovima male tezine. Da li mi mozete reci do koje tezine da idem sa tegovima a da ne moram da idem po programu i da ne mora niko da mi pokaze? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 27. 02. 2009.
    • Savetujem Vam da promenite teretanu. Nađite trenera koji će Vam u početku diti vežbe definicije koje odgovaraju Vašoj telesnoj masi. Način rada u teretani koji ste do sada radili može da izazove više štete nego koristi. Teško je odrediti težinu sa kojom možete da radite. Neophodan je sistematski rad. Bez toga, rezultata sigurno neće biti.