Pre sedam dana na fudbalu sam dobio nezgodan udarac u koleno. Došlo je do sudara koleno u koleno direktno u čašicu. Velik otok i jak bol me prati već sedam dana. Koristio sam led i smanjio se otok, ali bol ne prolazi. Čašica je vrela i počinje da svrbi. Mogu da savijam koleno, ali boli, idem, ali santam itd.
    Da li je samo u pitanju jači udarac i treba vremena da prodje ili bi trebao da snimim da budem siguran šta je po sredi? Da li mogu nekako sam da utvrim koliko je ozbiljna povreda?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 01. 2009.
    • Obavezno uradite radiološki snimak za početak. Ako je fisura ili fraktura čašice neophodna je imobilizacija i konsultacija ortopeda o daljem vidu lečenja, ako je samo contusia (udarac) javite se na fizikalni tretman. Ne bih savetovao da sami utvrđujete težinu oštećenja, jer povrede kolena su izuzetno kompleksne i traže poznavanje i iskustvo lekara koji određuje dijagnozu i terapiju.