Poštovani doktore,
    bavim se košarkom i imam problema sa lumbalnim delom kičme, boli me kuk i karlica. Čitao sam vaše odgovore na pitanja o problemima sličnim mojim. U tim odgovorima potencirate pregled magnetnom rezonancom a ne rendgenom. Išao sam na ortopedsku kliniku na Banjici u Beogradu, i lekar ortoped mi tvrdi da suprotno, što znači da rendgen manje zrači od magnetne rezonance. Nalazim se u nedoumici šta da uradim, jer mi se stanje pogoršava i moram da izostajem sa treninga dok ne rešim ovaj problem sa ledjima i ovu dilemu.
    Unapred hvala !

    Odgovoreno: 17. 01. 2009.
    • Radiološkim pregledom, posebno kod sportiste, neće se precizno postaviti dijagnoza kao sa magnetmom rezonancom, u to sam 100% uveren. Siguran sam da nije u pitanju zračenje (koje jeste nešto veće kod magnetne rezonance), nego je u pitanju cena snimka magnetne rezonance. Najmanja neopreznoznost kod analize snimka može biti veoma opasna za nastavak sportske karijere (posebno kod košarkaša). Uradite MRI (magnetnu rezonancu) kako bi mogle da se preuzmu odgovarajuće mere u saniranju vaše tegobe.