Poštovani,
    visok sam 197 cm, težak 85 kg, godište 1980. Bavio sam se košarkom koju sam aktivno trenirao dvije godine i prestao ybog smetnji koje imam, a to su: kad hodam po bilo kom terenu, kad ustajem iz čučnja, pri vožnji bicikla, kad se saginjem i uspravljam i šta ne sve još, imam tendenciju kretanja u stranu a ne pravolinijski. Te smetnje su najviše izražene kad vršim promjenu stajne noge "kao da hodam po stepenastoj žici i padam", tako da mi je svako kretanje naporno. Dok hodam, lijeva strana mi propada i krivim se u lijevo. Takodje osjećam loše držanje tijela i opterećenje vrata. Radio sam RTG kičme, CT mozga, Kolor dupleks vrata i audiovestibulogram. Svi nalazi su bez vidljivih patoloških promena. BIo sam kod fizijatra, gde mi je ustanovljeno skraćenje lijeve noge za oko 1 cm u predjelu nadkoljenice, i prema tom nalazu ni to ne bi trebalo da uzrokuje gore navedene smetnje.
    Molim za savjet.

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Uradite MRI (magnetnu rezonancu) kolena. Sve simptome koje ste opisali navode me na konstataciju da su Vam ligamenti kolena oslabili (koji - videće se posle MRI), a najverovatnije postoji i oštećenje čašice kolena (chondromalacija patelae) i slabost aktivnih stabilizatora kolena mišića butine koji suštinski drže koleno. Terapije koje bih Vam preporučio su jačanje kvadricepsa, eventualno fizikalni tretman i obavezna konsultacija (pregled) sa specijalistom sportske medicine.