Poštovani,
    Počeo sam da trčim na traci pre oko 3 meseca, posle 2 meseca su se javili bolovi u kolenu u predelu čašice, ispod nje i iza. Pomislio sam da su ligamenti ali na rtg.snimku radiolog je napisao dijagnozu da nema degenerativnih promena. I dalje me boli noga dok trčim, spuštam se nizbrdo i niz stepenice. Primio sam dve doze dexasona i 6 ampula diklofenaka. Dok sam primao dexason sve je bilo u redu. Čim sam prestao da ga primam sve se vratilo.
    Šta bi to moglo biti?

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Nije se moglo ni očekivati da se radiološkim pregledom postavi adekvatna dijagnoza. Uradite najbolje MRI (magnetnu rezonancu), ili ako niste u mogućnosti, uradite ehosongrafski pregled kolena. Do bola je došlo zbog toga što kvantitet vašeg treninga nije bio dobar (intenzitet, ponavljanje i vreme trajanje vežbi). Savetujem Vam da se javite specijalisti sportske medicine koji će pored Vaše aerobno-funkcionalne sposobnosti proceniti i snagu Vaše mišićne muskulature i tačno odrediti kvantitet treninga. Nemojte više da primate injekcije, posebno kortikostereoide, jer oni trenutno dejstvuju, ali kasnije kod sportista često daju štetne efekte. U ovoj fazi je kod Vas indikovan fizikalni tretman, a po prestanku tegobe promenite način trenažnog procesa. Trenutna dijagnoza vaše povrede je: istegnuća unutrašnjih ligamenata kolena (Distensio ligamentum coolaterale medialae genii), jer simptome koje ste opisali su karakteristični za ovaj vid povrede.