Prošle godine u ovo vreme sam prestao da vežbam u teretani, u ovom periodu sam 3 puta imao jake prehlade i imao sam emotivnih problema, čak sam se i lečio 7 meseci na psihijatriji zbog depresivnog stanja i bio sam pod terapijom pola godine. Isto tako već par godina primam vakcine za alergiju. Ono zbog čega Vam pišem je da sam pre god dana osetio bol u grudima i od tada se bol periodično javljao do leta kada je konstantno prisutan i povremeno jak dosta. Već god dana ne vežbam s tim što sam par meseci kući vežbao i išao povremeno na plivanje i trčanje i po malo ocu fizički pomagao. Bol se povremeno javljao, a nekad i u periodu kad ne vežbam i kad vežbam. Kada bi se obratio lekaru rekli bi mi da je od teretane, vežbanja i da će proći, ali ništa. Na kraju leta me toliko steglo da nisam mogao da vežbam, trčim i sl. Bol se javlja prilikom pritiska rukom na sredinu grudne kosti, ka vratu, prilikom leganja, ustajanja, kijanja, kašljanja, znači ili na dodir ili na pokrete tog dela tela. Bol je bio baš jak pre ,4 meseca. Pio sam 2 nedelje diklofen duo i malo se smanjio, ali  pritisak je i dalje bio prisutan. Uradio sam snimak pluća, nema promena na kostima i plućima, 2 radiologa su dala mišljenje, ortoped sleže ramenima i kaže da sam povredio veze, kardiolog posle uradjenog ekg-a kaže da je srce u redu, alergolog kaže da to nema veze sa vakcinama...sve u svemu šetaju me a bol je i dalje prisutan i ne mogu da vežbam. Ne vežbam već 4, 5 meseci i ne znam gde da potražim pomoć, savet u vezi bola. Desilo mi se da sam jednom, pre 2 meseca jako kinuo i tako jako mi je škljocnulo u grudima i 2 dana me bolelo i na dodir i bez.
    Nadam se da ćete mi dati pravi savet u vezi mog problema. Inače imam 27 godina i živim u Beogradu.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Kod Vas se javlja torakalna mialgija grudnih mišića. Ona nastaje zboz nekontinuiteta u trenažnom procesu. Kvantitet treninga mora da bude optimalan u smislu ponavljanja i trajanja vežbi i da odgovara Vašoj trenutnoj fizičkoj pripremljenosti. Javite se specijalisti sportske medicine (u Košutnjaku, ili na Tašmajdanu, u ordinacijama specijalista sportske medicine), neka Vam urade submaksimalni Astrandov test i odrede Vašu aerobno-funkcionalnu sposobnost. Na osnovu testa preporučiće Vam se optimalan trening koji neće stvarati nelagodnosti. Iz svega što ste mi napisali Vama je sportska aktivnost neophodna. Obavezno nastavite.