Poštovani,
    imam problem sa desnim ramenom, osećam bol pri treningu u teretani i pucketanje baš jako. Išao sam na terapije, pokušavao sam kod kiropraktičara, ali ništa. Sad trenutno koristim preparat za obnavljanje ligamenata i hrskavice, ali nije baš od neke velike pomoći.
    Reci te mi ima li rešenja mom problemu i da li smem da nastavim sa aktivnim treninzima u teretani.
    Hvala unapred .

    Odgovoreno: 16. 12. 2008.
    • Obavezno napravite pauzu sa treningom. Javite se specijalisti sportske medicine koji će tačno utvrditi dijagnozu i predložiti adekvatnu terapiju. Na osnovu kratke anamneze ja Vam predlažem: fizikalnu terapiju (laser, magnetno impulsno polje, ultrazvuk i eventualno vaccus), dalje, predlažem Vam da idete na plivanje (gde ćete vežbati karakteristične pokrete za rame, u ovoj fazi plivanje nije indikovano), nemojte ići na masaže sigurno će Vam štetiti. Povreda ramena je izuzetno bolna, duže se leči, a od sportiste traži apsolutnu saradnju. Odlazak u teretanu je zabranjen. Kada dođe do remisije povrede, treba napraviti optimalni program trenažnog procesa u teretani (odrediti optimalnu težinu sa kojom možete da vežbate). Imajte strpljenja, lekove koje koristite neće smetati, ali za Vas je najbolji lek vreme i predlog koji sam Vam dao.