Poštovanje,
    imam 29 god i imam sportsko srce (od rane mladosti sam se bavio sportom). Puls mi je na donjoj granici 57-65.
    Da li to u budućnosti može izazvati neke posledice?
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 12. 2008.
    • "Sportsko srce" je širok pojam i obično ga svi bivši sportisti sebi pripisuju. Da bi ste precizno utvrdili da li stvarno imate "sportsko srce" neophodno je uraditi eho srca (posebno veličina leve komore ), ujedno uradite ekg u miru i ergo stres test i tek na osnovu toga može se postaviti dijagnoza koju Vi navodite. Što se tiče pulsa, on je dobar, pravi sportski i nekih posebnih smetnji u budućnosti nećete imati. Neophodno je da imate kontinuitet fizičke aktivnosti; to je obaveza i Vas i svih sportista kada završe sportsku karijeru.