Pitaću Vas nešto krajnje jednostavno. Posao mi je takav da veći deo dana provodim u kolima i jako malo se krećem, a imam potrebu da se rekreiram. Koji od individualnih sportova bi mi preporučili i koje vežbe nisu poželjne kad sam ja u pitanju. Nemam ni jedno oboljenje (kičma, srce, alergije i slično).
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 12. 2008.
    • Preporučujem sledeće sportove:u prvi plan plivanje, lagano trčanje, od igara sa loptom stoni tenis, tenis. Kasnije kada uđete u trenažni proces indikovane su i igre kontakta sa loptom (fudbal, košarka i slično). Ali, pre odlaska na rekreaciju obavezno uradite submaksimalni Astrandov test kojim će Vam biti određen optimalni puls za rekreativne aktivnosti. (test uraditi kod specijaliste sportske medicine ili u referentnoj ustanovi). U početku, orjentaciono, puls u minutu može da se kreće oko 120 otkucaja, vremenom sa kontinuitetom rekreacije taj puls povećava između 120 do 140 otkucaja u minutu.