Imam 30 god. Pomjerila sam paket težak otprilike 100 kg i nešto me je presjeklo po sredini ledja, bila sam uplašena, ali tog dana ništa me nije boljelo, ali sledeći dan imala sam jako snažan bol u ledjima, ne mogu da uzmem djete iz krevetića, nego me boli.
    Jako sam zabrinuta, šta da radim, da li da se odem doktoru ili će to proći?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Obavezno se javite lekaru. Poatoji mogućnost da se radi o bezazlenom istegnuću intravertrtebralnih i paravertebralnih mišića. Uz adekvatnu terapiju ova povreda prolazi za nekoliko dana. Ukoliko lekar smatra da su potrebne dopunske analize (radiološki pregled kičme) obavezno uradite. Vreme je bitan faktor za saniranje ovakvog vida povrede.Počnite sa uzimanjem medikamentozne terapije koju Vam predloži lekar. Ako nema poboljšanja za 3-5 dana dobro bi bilo uključiti i fizikalnu terapiju.