Pri trčanju javio mi se oštar bol ispod levih rebara, morao sam da stanem, nisam mogao da udahnem vazduh od bola. Uzimao sam vazduh na "kašikicu". To je trajalo jedno pola sata, da bi potom bol skroz nestao. U prvom trenutku sam se uplašio da nije srce. Imam 35 god., rekreativno se bavim sportom i ovo mi se desilo 3 - 4 puta u zadnjih par godina.
    Molim Vas da mi odgovorite šta može biti i da li ima mesta za paniku.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 06. 11. 2008.
    • Obavezno se javite specijalisti sportske medicine da Vam uradi test opterećenja. Ovim testom se određuju Vaše aerobno-funkcionalne sposobnosti, a paralelno sa tim izvršiće se i kontrola kardiovaskularnog sistema. Ako test pokaže da je stanje srca dobro, neophodno je dozirati trening prema Vašim mogućnostima i rezultatima koje ste postigli prilikom testiranja. U slučaju da se konstatuju patofiziološke promene na na kardiovaskularnom sistemu obavezno se javite kardiologu na detaljni pregled srca. Simptome kojie ste naveli često srećem kod sportista koji pre trenažnog procesa konzumiraju više hrane nego obično. U svakom slučaju kontrola kod specijaliste sportske medicine ili kardiologa Vam je neophodna, a mesta za paniku nema.